۱۰ دلیل برای خرید موتور سوزوکی جیکسر

0

سوزوکی جیکسر موتوری با شناسنامه و با کیفیت در بازار موتورهای ۱۵۰ سی‌سی کشورمان است. اما به خاطر دلایلی، این موتور آن طور که باید و شاید، در ایران خوب جا نیفتاده است.

به این معنا که این موتور ژاپنی، مورد کم توجهی قرار گرفته و ارزش آن بسیار بیشتر از جایگاهی است که اکنون دارد. در ادامه همراهم باشید تا بگویم به خاطر ۱۰ دلیل زیر، سوزوکی جیکسر ارزش خرید بالایی دارد.

قیمت سوزوکی جیکسر

مهم‌ترین دلیلی که می‌تواند شما را برای خرید موتور جیکسر تشویق کند، قیمت بسیار رقابتی آن نسبت به رقیبانش است.

اگر رقیبان اصلی جیکسر در بازار ایران را آپاچی ۱۶۰ و باجاج ان‌اس ۱۶۰ بدانیم، سوزوکی جیکسر از این دو موتور هندی ارزان‌تر هستند. بنابراین اگر دغدغه‌ی این را دارید تا هزینه‌ی کمتری برای موتور خود کنار بگذارید، سوزوکی جیکسر می‌تواند برای‌تان توجیه مالی داشته باشد.

‌‌‌‌ ‌

زیبایی سوزوکی جیکسر

دلیل مهم دیگری که می‌توانید به آن فکر کنید، متفاوت بودن جیکسر در بازار است. حتما با موتورهای آپاچی و ان‌اس زیاد مواجه شد‌ه‌اید. داشتن یک موتور آپاچی و ان‌اس در کنار هزاران موتور دیگر می‌تواند حس تکراری بودن، به شما دست دهد.

سوزوکی جیکسر اس اف

پس اگر دنبال خاص بودن هستید، سوزوکی جیکسر می‌تواند شما را تا حد زیادی راضی نگه دارد. علاوه بر این، زیبایی این موتور ژاپنی جای هیچ انکاری باقی نمی‌گذارد.

کامل‌ترین و بهترین راهنمای خرید موتور سوزوکی جیکسر در این مقاله آمده است. برای خواندن این نکات اینجا کلیک کنید.

راهنمای خرید موتورسیکلت سوزوکی جیکسر

موتور سیکلت ژاپنی و باکیفیت

داشتن یک موتور سیکلت ژاپنی به موتورسوار واقعا احساس اعتماد به نفس می‌دهد. اگر این موتور ژاپنی از کیفیت بالایی هم برخوردار باشد، اعتماد به نفس و رضایت راکب را مضاعف می‌کند. سوزوکی جیکسر موتوری بی‌دردسر و باکیفیت است و می‌توانید با نگاه استفاده‌ی بلند مدت، به این موتور نگاه کرد.

‌ ‌‌‌

نمایندگی گسترده موتور سوزوکی جیکسر

موتورسیکلت سوزوکی جیکسر اس اف

موتورسیکلت سوزوکی دارای نمایندگی خدمات و تعمیرات گسترده در ایران است. «تک تاز موتور» نام شرکت مونتاژکننده و گارانتی کننده‌ی جیکسر در ایران است و می‌توانید حتی در دوران تحریم هم روی لوازم و قطعات موتور خود حساب باز کنید.

‌‌‌

هزینه نگهداری جیکسر

موتورهای سوزوکی شباهت‌های زیادی به ماشین‌های تویوتا دارند. کم‌خرج، کم دردسر و در نهایت یک عمر وسیله‌ی نقلیه هستند.

اگر دیدگاه‌تان در مورد داشتن موتورسیکت این چنین هست، جیکسر به استاندارهای شما بسیار نزدیک است. برای تخمین هزینه‌های نگه‌داری این موتور در طول دو سال نخست، تنها می‌توانید به روغن موتور گریس‌ زنجیر فکر کنید و بس.

‌‌ ‌‌‌‌‌

هندلینگ و ترمز قابل اتکای جیکسر

قدرت مانور بالا و سیستم تعلیق نرم از جیکسر، موتوری با هندلینگ خوب ساخته است. وزن کم این موتور هم کمکی زیادی به شما می‌کند تا کنترل خوبی روی موتور داشته باشید.

علاوه بر این، همیشه می‌توانید روی دو ترمز دیسکی بایبر (BYBER) جیکسر حساب باز کنید، حتی در روزهای بارانی و برفی!

‌‌ ‌‌

مصرف سوخت سوزوکی جیکسر

جیکسر به خاطر بهرمندی از انجینی با تکنولوژی روز، مصرف بسیار پایینی دارد و از این بابت می‌توانید در هزینه‌های سوخت موتور خود صرفه‌جویی کنید.

انجین سوزوکی جیکسر حساسیت بالایی به بنزین‌های معمولی (با اکتان پایین) ندارد و از این بابت می‌توانید از بنزین سوپر بگریزید.

‌‌‌

قطعات با عمر طولانی جیکسر

یکی از مزیت‌های بزرگ جیکسر، طول عمر بالای قطعات مصرفی آن است. برای مثال ترمزهای این موتور می‌توانند با استفاده‌ی اصولی و نرمال تا دو  سال یا حتی بیشتر دوام آورند. این موضوع را می‌توان در مورد شمع‌‌ها، دیسک ترمز و زنجیر چرخ بسط داد.

‌‌ ‌

تکنولوژی‌های جیکسر

جیکسر به خاطر برخورداری از استاندارد روز اروپا، چراغش همیشه روشن است. صفحه‌کلیومتر آن مانند موتورهای روز دنیا تماما دیجیتالی است. شمارنده‌ برای دنده دارد.

اگزوز آن دارای دو خروجی و با صدای بسیار گوش‌نواز است. و گیجی (سطح مدرجی) برای نمایش سطح روغن در روغن کارتر وجود دارد. برای آشنایی کامل با مشخصات و ویژگی‌های جیکسر به مقاله‌ی «بررسی سوزوکی جیکسر» مراجعه کنید.

بررسی سوزوکی جیکسر ۱۵۵ سی سی

‌‌ ‌

صدا و لرزش کم جیکسر

جیکسر درست مانند یک موتور اصیل ژاپنی، در دور موتورهای پایین لرزش کم و صدای معقول و مناسبی دارد. این موضوع چیزی است که هر موتورسواری باید از موتور خود انتظار داشته باشد.

‌ ‌

برای خرید موتور سوزوکی جیکسر ۱۵۵ مدل ریس می‌توانید به سایت دیجی‌کالا بروید.

‌‌‌ ‌ ‌ ‌

‌‌ ‌

‌‌ ‌

ممکن است این مطالب برای شما مفید باشد
از اینکه نظر یا سوال خودتون را منتشر می‌کنید، متشکرم.

آدرس ایمیل شما در جایی منتشر نخواهد شد.

عضو خبرنامه شوید
با وارد کردن ایمیل خود، هر ماه نکات و ترفندهای کاربردی زبان انگلیسی و آیلتس را دریافت کنید.