معرفی متفاوت محمد فروغی ، مدیر و موسس نورنگار

4

محمد فروغی مدیری فروتن، عاشق یادگیری و اهل ریسک‌کردن است. این سه ویژگی سبب شده تا او در مدت زمانی نسبتا کوتاه، موفقیت‌های کاری و مالی قابل‌توجهی به‌دست آورد. محمد فروغی همه کاره‌ی شرکت نورنگار است. بدون هوش و تدبیرش، رضایت مشتری از نورنگار معنایی ندارد. او نه به شکل سمبلیک، بلکه به معنای واقعی بین مشتری، سود شرکت و کارمندانش، در سمت مشتری قرار دارد و تا حد ممکن از او دفاع می‌کند.

تجربه‌ی سه ماهه‌‌ی من در نورنگار و برقراری ارتباط مستقیم با محمد فروغی سبب شد تا درس‌هایی یاد بگیرم که بعید می‌دانم در آینده بتوانم از کسی بشنوم. اگر کنجکاوی زیادی نسبت به شخصیت محمد فروغی در نورنگار دارید یا می‌خواهید با او و مجموعه‌اش همکاری کنید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

محمد فروغی چگونه ریسک می‌کند؟

نورنگار، دپارتمان منابع انسانی ندارد. به همین خاطر نوع قراردادها و نقش افراد در شرکت با نظر محمد فروغی مشخص می‌شود. روحیه‌ی ریسک‌پذیری بالای او سبب می‌شود که روی افرادی که توان رهبری و به انجام رساندن پروژه‌ای‌ را دارند، حساب ویژه باز کند. اما اعتماد کردن او هم بسیار با حساب و کتاب است. یعنی اول شرایط را در زیر ذره‌بین نظاره می‌کند و بعد مهلت مشخصی به هر فرد و پروژه‌ای می‌دهد. بنابراین جایی برای سو استفاده کردن وجود ندارد.

بنیان گذار و مدیر نورنگار محمد فروغی

مثلا اگر شما بتوانید اعتماد اولیه از محمد فروغی در نورنگار را بدست آورید، که کار سختی است، و بخواهید یک بخش جدیدی در نورنگار راه‌اندازی کنید، او قبول می‌کند. منابع مالی در اختیارتان می‌گذارد و در فرصت کوتاه باید آن کار ویژه را انجام دهید. یعنی باید کاری کنید که خوشحالی را در چشم محمد فروغی ببینید و برای مجموعه سودآوری داشته باشید. در غیر این‌صورت، خیلی زود اعتماد به‌دست آمده را از دست می‌دهید.

‌ ‌ ‌ ‌ ‌

چگونه محمد فروغی برای نیروهایش در نورنگار هزینه‌ی آموزش می‌کند؟

تنها کافی است به یک حوزه‌ی مربوط به کارتان، علاقمند به یادگیری باشید. محمد فروغی هیچ دریغی بابت مرخصی دادن و هزینه‌ی دوره‌های آموزشی ندارد. حداقل این موضوع برای من صادق بود. چون می‌داند که نتیجه‌ی آن دوره‌ی آموزشی در نورنگار دیده می‌شود. اما فشار کاری در نورنگار گاهی آنقدر زیاد است که باید هنرمندانه کلاس و کار را همزمان مدیریت کنید.

تمام نیروهای نورنگار و محمد فروغی

محمد فروغی پاداش و هدیه به نیروهایش کم نمی‌دهد. کتاب می‌خواند و به دیگران می‌بخشد. دوره‌های منظم درون‌سازمانی برگزار می‌کند و سعی می‌کند فرهنگ سازمانی خود را غنی کند.

‌ ‌ ‌

مهم‌ترین درسی که از محمد فروغی آموختم

محمد فروغی به من و تمام نیروهای نورنگار آموخت که در هر حوزه‌ای که کار می‌کنیم، کاسب باشیم. فرقی نمی‌کند که فروشنده هستم یا متخصص محتوا. مهم این است که کاسب‌وار برخورد کنم. یعنی جذب حداکثری و دفع حداقلی داشته باشم. دایره‌ی روابط گسترده‌ای از آدم‌ها داشته باشم. بدترین شرایط کاری را تبدیل به بهترین فرصت‌های کاری‌ام کنم. همان‌طور که خودش بعد از دیدن هر شکست بزرگ در نورنگار، قوی‌تر شد. کاسب‌وار بودن در نگاه محمد فروغی یعنی برای پول‌دار شدن باید به مرحله‌ای رسید که دیگران برای آدم کار کنند.

‌ ‌ ‌ ‌ ‌

‌ ‌ ‌

اگر تجربه‌ی همکاری با محمد فروغی در نورنگار را دارید. یا اگر تجربه‌ای ارزشمند از خرید از سایت یا فروشگاه نورنگار را دارید، در بخش دیدگاه آن را منتشر کنید. مطمئنا از نظرتان استفاده خواهم کرد.

‌ ‌ ‌

اگر دنبال این هستید تا آمادگی خود برای مصاحبه‌ی کاری را بالا ببرید و در شرکت‌های بزرگ استخدام شوید، این مقاله را از دست ندهید.

در جلسه مصاحبه‌ ی کاری چه بگوییم و چگونه بگوییم؟

‌‌‌ ‌ ‌ ‌ ‌

اگر در مسیر مصاحبه‌های استخدامی هستید، این مطلب را برای خودتان در برنامه‌ی پاکت ذخیره کنید و با حوصله بخوانید.

بحران رد شدن چیست و چگونه از آن عبور کنیم؟

‌‌ ‌ ‌

‌ ‌ ‌

ممکن است این مطالب برای شما مفید باشد
از اینکه نظر یا سوال خودتون را منتشر می‌کنید، متشکرم.

آدرس ایمیل شما در جایی منتشر نخواهد شد.

4 نظر
 1. فاطمه گفت:

  سلام ، شاید بارها این جمله که فلانی از کارش خسته نمیشه و عاشق کارش هست و شنیده باشیم ولی به چشم خودمان ندیده باشیم . ایشون مصداق بارز این جمله هست ، خستگی در هیچ جای زندگیشون جایی نداره و مثل تمام بزرگان دنیا ثابت کردن که خواستن توانستن است . آقای فروغی امیدوارم همیشه بدرخشید .

  1. سُهی شیرازی گفت:

   سلام
   دقیقا همین‌طور هست که شما میگید.

 2. سپهر گفت:

  مهمترین درسی که از محمد فروغی گرفتم اینه که باور داشته باش همیشه یه راهی است واسه پیروز شدن.
  ایشان نمونه بارز تلاش و تسلیم نشدن هستند و زمانی که به عنوان مدیر اجرایی نورنگار در خدمتشون بودم به اندازه تمام عمر یاد گرفتم.
  همینطور تک تک جملاتی رو که نوشتید رو تایید میکنم. 🙏

  1. سُهی شیرازی گفت:

   قبول دارم.
   ایشون مصداق این جمله معروف هست که میگه: یا راهی می‌یابم یا راهی می‌سازم.

عضو خبرنامه شوید
با وارد کردن ایمیل خود، هر ماه نکات و ترفندهای کاربردی زبان انگلیسی و آیلتس را دریافت کنید.