تجربه‌ واقعی از امتحان آیلتس عصر دین و دانش

4

بعد از چند ماه شرکت در ورکشاپ‌های آیلتس و مطالعه در کتاب‌خانه، تصمیم گرفتم اولین آزمون آیلتس‌م را در مرکز عصر دین و دانش بدهم. این‌که چرا دین و دانش را برای آزمون اصلی انتخاب کردم، مربوط به تجربه‌ی خوبی بود که از آزمون‌های ماک این سنتر داشتم. تو این مقاله می‌خواهم از تجربه‌ی کوتاهم در مورد آزمون آیلتس عصر دین و دانش برای‌تان بگویم. مطمئنا با خواندن این متن، یا به تجربه‌‌تان اضافه می‌شود یا با همزادپنداری، برخی از اتفاقات گذشته برای‌تان مرور می‌شود. ‌ ‌

تجربیات امتحان آیلتس عصر دین و دانش

بعد از اینکه سه بار در آزمون ماک دین و دانش شرکت کردم، متوجه شدم شرایط این سنتر با آن چیزی که من انتظار دارم، بسیار نزدیک است. موسسه در انتهای یک کوچه‌ی باریک و کم رفت و آمد قرار دارد که سر جلسه‌ی آزمون، سر و صدایی به راه نمی‌افتد. سیستم تهویه در تابستان و زمستان قابل قبول است و تقریبا مورد آزاددهنده‌ای سر جلسه‌ی آزمون به وجود نمی‌آید.

تجربه من از آزمون آیلتس

علاوه بر این، رفت و آمد به مرکز دین و دانش برایم راحت بود. چه با وسایل نقلیه عمومی و چه با وسیله‌ی نقلیه‌ی شخصی. عدالت در آزمون‌های ماک این آزمون به خوبی رعایت می‌شد و نظم و سازمان‌دهی خوبی در زمان اجرای آزمون وجود داشت.

مجموع تمام این اتفاقات به انضام فیدبک‌های خیلی موثر تصحیح‌کنندگان آزمون ماک، من را واقعا مطمئن کرد که آزمون آیلتس عصر دین و دانش برای من بهترین است.

‌‌ ‌

چرا مراکز برگزاری آزمون آیلتس دیگر را انتخاب نکردم ؟

باور داشتم که نقش یک سنتر در نتیجه‌ی آزمون اصلی آیلتس کمتر از ۵ درصد است. برای همین خیلی مته روی خشخاش نگذاشتم و تمرکزم را بیشتر روی آمادگی برای آزمون گذاشتم تا تمرکز روی سنترها.

آیلتس عصر دین و دانش

شاید سنترهایی باکیفیت‌تر و با امکانات‌تر از عصر دین و دانش در تهران وجود داشته باشند. اما من دنبال بهینه‌ترین گزینه برای خودم بودم. بعد از تحقیق و رسیدن به گزینه‌ی مطلوب، تردید نکردم و فقط به یک مرکز فکر کردم.

‌ ‌

‌ ‌

شرایط برگزاری آزمون آیلتس

پذیرش داوطلب در مرکز آزمون آیلتس عصر دین و دانش زیاد است. برای همین شلوغی و ازدحام جمعیت، پدیده‌ای شایع در روز آزمون هست. برای اینکه گرفتار این دردسر نشوم، یک ساعت زودتر به کوچه‌ی یکم بالاتر از پارک ساعی رسیدم. پذیرایی کافی و درخورد بود. امنیت کمدها هم برای وسایل شخصی داوطلبان بسیار خوب بود. اما دستشویی‌ها از همان ابتدا شلوغ و پرترافیک بود و باید سر این موضوع، مدیریت جدی داشت.

‌ ‌

‌ ‌

عدالت امتحان آیلتس عصر دین و دانش

آزمون هر مهارت، راس ساعت شروع شد و راس ساعت تمام شد. تفاوتی بین فردی که در ابتدا یا انتهای سالن نشسته بود، وجود نداشت. در تمام دو ساعت و نیم آزمون، همه جا در سکوت مطلق بود. پذیرایی بسیار مختصری بین سکشن ریدینگ و رایتینگ انجام شد.

البته توصیه می‌کنم برای جلوگیری از افت قند خون، حتما مواد قندی کوچک مثل آبنبات با خودتان همراه داشته باشید.

تجربه ایلتس

خروج از جلسه امتحان آیلتس

با هماهنگی با مراقبان آزمون می‌توان به دستشویی رفت. البته این کار در سکشن لیسنینگ غیر ممکن است. فقط در زمان آزمون ریدینگ و رایتنیگ می‌توان به مدت کوتاهی از جلسه‌ی آزمون خارج شد. اما فراموش نکنید که کمترین زمانی که یک دستشویی رفتن ساده از شما می‌گیرد، ۵ تا ۱۰ دقیقه است که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر نمره‌ی نهایی داشته باشد. بنابراین به تمام مسائل آزمون باید فکر کرد و با برنامه‌ریزی پیش رفت.

‌ ‌

آیلتس کجا خوبه ؟

من تجربه‌ی مثبتی از مرکز آیلتس عصر دین و دانش داشتم. به نظرم هر داوطلب باید حداقل یک بار در آزمون ماک تمام سنترها شرکت کند تا در نهایت خودش به جمع‌بندی برسد که کدام سنتر برای آزمون آیلتس برایش بهترین هست.

‌‌‌‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

آیلتس کامپیوتری را دقیق تر بشناسید

‌ ‌ ‌ ‌

‌ ‌ ‌ ‌

ممکن است این مطالب برای شما مفید باشد
از اینکه نظر یا سوال خودتون را منتشر می‌کنید، متشکرم.

آدرس ایمیل شما در جایی منتشر نخواهد شد.

4 نظر
 1. سُهی شیرازی گفت:

  سلام خانم نیلوفر. ممنون از شما بابت وقتی که برای خوانش این مطلب سپردید.
  سایت عصر دین و دانش میگه برای روز آزمون باید دو مدرک شناسایی همراه‌تون باشه. ترجیحا پاسپورت و کارت‌ملی باشه بهتره. اما اگه پاسپورت ندارید، شناسنامه و کارت‌ملی هم قابل‌قبول هست. تمام این حرف‌ها را به سایت عصر دین و دانش ارجاع میدم. اینم لینک‌ش هست:
  http://www.ieltsadd.ir/fa/news/i247-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%DB%8C%D9%87-%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D8%AA%D8%A8%DB%8C
  در پاسخ به سوال دوم‌تون، چند نکته رو بهتون می‌گم. امیدوارم که کمک‌کننده باشه. موسسات مهاجرتی دستمزدشون بالاست و به دلار می‌گیرند. در صورت ریجکت شدن، تمام هزینه رو مطالبه می‌کنند و عموما دلسوزانه کار نمی‌کنند. اگر با تمام این موارد مشکلی ندارید و بهشون اعتماد دارید، با موسسه کار کنید. اما اگه اهل ریسرچ و پرس‌وجو کردن هستید و روحیه‌ی خوبی در پیگیری کردن دارید، پیشنهاد می‌کنم خودتون این کار رو انجام بدید.

 2. مریم گفت:

  من ۱۱ روز دیگه ازمونمخ.ه، برای یه کاری زنگ میزنم مثل اکثر مواقع، پاسخگو نیستن
  وقت ما هم از سر راه نیومده، نمیدونم چرا با وجودیکه اکثرا از عدم پاسخگویی مرکز به تماس تلفنی شاکی بودن و هستن، موسسه اصلا اهمیتی نمیده

  1. سُهی شیرازی گفت:

   قبول دارم.
   دین و دانش خیلی پاسخگویی خوبی نداره. پیشنهاد می‌کنم اگه کارتون خیلی مهم هست، حضوری برید اونجا و پرس‌وجو کنید.
   البته این هم در نظر بگیرید که منابع انسانی‌شون خیلی محدوده و بخشی از ساعات کاری اون مجموعه در اختیار دانشگاه هست و بخش آیلتس پاسخگو نیست.

   1. نیلوفر گفت:

    خیلی ممنون از به اشتراک گذاری تجربتون
    دو تا سوال داشتم
    اول اکه پاسپورت نداشته باشیم با کارت ملی و شناسنامه میشه ؟ خود پاسخگویی تلگرام گفتند میشه اما گفتم چجوری مطمین بشم ؟
    و اینکه شما برای فرستادن مدرک زبان به ۵ دانشگاه با موسسه اوکی بودید؟

عضو خبرنامه شوید
با وارد کردن ایمیل خود، هر ماه نکات و ترفندهای کاربردی زبان انگلیسی و آیلتس را دریافت کنید.